Filtrovat
Pixmac000084721654.JPG

Sháníte kvalitní aromalampu z keramiky? V naší nabídce najdete aromalampy tradičního i originálního vzhledu, který Vám skvěle zapadne do interiéru. Aromalampy jsou skvělé s vonným voskem, olejem nebo esenciálním olejem jejichž vůně uvolňuje do vzduchu. Stačí do spodní části aromalampy vložit klasickou čajovou svíčku. Nezapomeňte si k lampě vybrat i nějaký vosk či vonný olej a užijte si chvíle pohody.


 • Počet na stránku
 • 20
 • 40
 • 60

Strana 1 z 1    Celkem 3 záznamů


Strana 1 z 1    Celkem 3 záznamů

Jak používat aromalampu?

Uklidňující a uvolňující atmosféra, kterou dokáží navodit příjemné vůně z éterických olejů je známý způsob, který využívá aromaterapie. Dokonce i ti, kteří jsou k účinkům aromaterapie skeptičtí mohou zjistit, že při zvolení vhodné vůně se jim bude mnohem lépe spát. V současné době můžete účinky této metody vyzkoušet i doma prostřednictvím populárních aromalamp do bytu.

Ačkoliv na trh přichází stále nová zařízení, která pracují s vůněmi. Tradiční keramické aromalampy jsou stále používány díky jednoduchosti obsluhy. Jak fungují a jak vybrat tu vhodnou se dozvíte dále.

Co je to Aromalampa?

Aromalampa je v podstatě jednoduché zařízení, které se používá pro rozptylování esenciálních olejů v místnosti pro navození léčivých účinků aromaterapie. Pokud jde o druhy, existují aroma lampy používající svíčky nebo elektrické aromalampy.

Příznivci tradičního řešení dávají přednost aromalampám svíčkového typu, kde si mohou zvolit vhodný vonný olej nebo si jej dokonce namixovat. Světlo svíčky pak vytváří i tu správnou atmosféru. Pokud hledáte bezpečnější řešení bez ohně, zvolte elektrickou lampu.

Aromalampu uplatníte doma v obýváku i v relaxačních studiích, kde se provozují masáže, kosmetika apod. Klasická aromalampa na svíčku je ideální pro všechny, kteří mají rádi spojení ohně a vůně. Díky hořící svíčce lampa navozuje pocit tepla a útulna. Zkrátka na dlouhé zimní večery jako udělaná! Je pro nás symbolem aromaterapie, relaxace a uvolnění.

Jak bezpečně používat aromalampu na olej

Přestože používání keramické aromalampy se svíčkou je snadné, existuje několik bezpečnostních doporučení, které by měli uživatelé respektovat.

 • Používejte pouze kvalitní esenciální oleje, pokud si to chcete opravdu užít
 • Abyste dosáhli těch nejlepších účinků aromaterapie měl by použitý objem esenciálních olejů odpovídat standardní době hoření použité svíčky.
 • Esenciální olej by neměl být umístěn příliš blízko zdroji tepla.
 • Když je teplota ohřevu příliš vysoká, můžete přijít o léčivé vlastnosti aromatických olejů.
 • Pokud aromalampu nepoužíváte, uschovejte ji na čistém a suchém místě.
 • V zásobníku lampy nenechávejte starý éterický olej, ale před uložením jej vyčistěte.
 • Aromalampy nepatří do rukou dětem.

Proč používat keramickou aromalampu v bytě nebo kanceláři?

Mezi některé výhody používání tohoto typu lamp patří:

Zlepšení zdraví - při používání vonných aromatických lamp se v místnosti vytvoří uvolněnější nálada a bude se vám lépe spát. Výhody pro ty, kdo trpí nemocemi dýchacích cest je dobrou zprávou také to, že se při spalování esenciálních olejů zvyšuje hladina kyslíku, takže se vám může lépe dýchat. Dle některých výzkumů zaměřených na zdraví versus aromaterapie byly sledováno zlepšení kognitivních funkcí čímž lze dosáhnout úlevy od bolesti.

Dekorativní prvek - klasické aromalampy jsou obvykle vyrobeny z keramiky, skla, porcelánu nebo kamene. Pokud vašemu interiéru dominuje dřevěný nábytek a dekory v podobném stylu, kamenná nebo keramická aroma lampa sem skvěle zapadne.

Odběr novinek

Přihlašte se k odběru novinek a buďte informováni o novinkách, akcích a soutěžích.

Nové články

Má meditace opravdu kladný vliv na naše zdraví?
30.03.2020 0:54:33

Je známo, že široké spektrum meditačních technik používali lidé už od pradávna. I v dnešním moderním, nejen východním světě mnoho lidí používá některou z forem medit ...

Zobrazit více
Citrín – kámen slunce
22.03.2020 0:54:07

Už od nepaměti byl citrín ctěn našimi předky jako vzácný drahý kámen – kámen slunce. V přírodě se však tento minerál vyskytuje velmi vzácně. Nejcennější a z energeti ...

Zobrazit více
6 zelených, volně dostupných rostlin pro předjarní detox
15.03.2020 0:54:05

Jak nejlépe pomoci tělu překonat počínající jarní únavu? Dopřejte mu hodně slunce, čerstvého vzduchu a hlavně pořádnou „živou“ stravu plnou vitaminů a minerálů, ...

Zobrazit více
6 tipů na originální knížky pohádek pro děti
11.03.2020 0:54:13

Čtete svým dětem pohádky před spaním? Pokud ano, je to jedině dobře, protože pohádky má ráda většina dětí, jsou neodmyslitelnou součástí dětství i bezbřehé fantazie ...

Zobrazit více
Káva versus čaj: Který nápoj je „zdravější“?
07.03.2020 0:54:17

Věčné debaty na téma „káva nebo čaj“ jsou zřejmě nesmrtelné. Většinou se točí kolem našich osobních preferencí a mohou jevit zdání, že ve společnosti existují buď či ...

Zobrazit více

Provozovatel

Ivana Lukešová - POZNÁNÍ

knihy, drahé kameny, přírodní produkty

1. máje 29

772 00 Olomouc

Kontakt

Mobilní telefon: 733 657 234
E-mail: poznani@volny.cz